Sıkça Sorulan Sorular

Sizi anlamak ve rehberlik etmek için buradayız. Destek alarak bireysel güçlenme planınızı oluşturmak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan
Sorular

Sizi anlamak ve rehberlik etmek için buradayız.Destek alarak bireysel güçlenme planınızı oluşturmak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorularınıza Cevaplar Üretiyoruz

Merkezlerimizin bulunduğu illerde ikamet eden, desteğe ihtiyaç duyan 18 yaş üstü tüm kadınlar herhangi bir sınırlandırmaya gerek duymaksızın başvurabilir.

Telefon ile bize ulaşarak, web sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurarak veya merkezimize gelerek başvuru yapabilirsiniz.

Telefon no: 0212 631 46 49

E-posta adresi : info@kadindestekmerkezi.com

Hizmetlerimiz kurumumuz içinde bulunan uzmanlar tarafından yürütülmektedir ve tamamen ücretsizdir.

Hatay ve Kahramanmaraşta bulunan konteyner kentlerde şubelerimiz bulunuyor. İletişim sayfamızdan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Resmi bir kreş ve anaokulu hizmetimiz yoktur fakat merkezimizde bir çocuk oyun odası bulunmaktadır. Bu alan, anneler hizmet alırken çocukların güvenli ve destekleyici bir ortamda vakit geçirebilmeleri için tasarlanmıştır. Merkezimizde bulunduğunuz günlerde çocuklarınızın bakımı için endişelenmenize gerek kalmadan programlarımıza katılım sağlayabilirsiniz.

KDM destek al 3

Sosyal hizmetler uzmanı değerlendirmesi sonucunda takip amaçlı olarak hizmetlerimiz kurum içinde yürütülmektedir.

Kadın Destek Merkezi’ne başvuru yaparak kurum içi yürütülen mentorluk hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Hizmetimiz kapsamında maddi destek sağlamıyoruz ancak danışanlarımızı ihtiyaçlarına yönelik maddi destek sağlayan resmi kurum ve kuruluşlara yönlendirme hizmeti yürütüyoruz.

Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında bilgilerinizi 3. kişi ve kurumlarla paylaşmıyoruz. Görüşme öncesinde KVKK aydınlatma metni ve görüşme onam formu ile karşılıklı hak ve sorumluluklarımızı belirlemiş oluyoruz.

Merkezimize başvuru yaparak kurumumuzda tam gizlilik ilkesiyle çalışan psikologlarla yapılan ön görüşmelerle terapi sürecinizi başlatabilir ve gereken hallerde uzman desteği için psikologlarımız vasıtasıyla ilgili bir psikolog/psikiyatra yönlendirilebilirsiniz.

Kurumumuz bu alanda yetkili bir kurum olmadığı için iş ve işçi bulma konusunda birebir faaliyet göstermemektedir. Fakat bu alanda yardımcı olacak uzmanlarımız vasıtasıyla İŞ-KUR ve benzeri kurumlara yönlendirme yapıyor, İş Kulübü eğitimleri ile mesleki eğitim desteği sağlıyoruz.

Staj ihtiyacıyla başvuran danışanlarımızı kurum içinde çalışan sosyal hizmet sorumlumuzun desteği ve paydaşlarımızla ortak yürüttüğümüz çalışmalar aracılığıyla ilgili kurumlara yönlendiriyoruz.

Kurumumuza başvuru yapan danışanlarımıza hizmet sorumlusunun yaptığı değerlendirmeler sonucunda bir yol haritası çıkarıyor, verdiğimiz İş Kulübü eğitimleri ile kendi iş fırsatlarını yaratmalarında yardımcı oluyoruz.

Kadın Destek Merkezi olarak finansal desteğimiz bulunmamaktadır. Fakat burs veren kurumlara başvuru sürecinizde sosyal hizmet uzmanlarımız size destek olacaktır.

Sosyal medya hesaplarımız ve web sitemizi takip ederek etkinliklerimiz ve güncel duyurulardan haberdar olabilirsiniz.